Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

День ЄДНАННЯ: як українці відзначають свято, яке виникло через війну з рф

Події
16.02.2024

Вже другий рік триває повномасштабне вторгнення рф на територію України. 14 лютого 2022 року на тлі попереджень американської та західноєвропейської розвідки про можливу війну, президент Володимир Зеленський підписав указ про започаткування нового свята 16 лютого – Дня єднання.

Тоді, на початку лютого 2022-го, мало хто вірив у те, що росія дійсно розпочне велику війну, а День єднання ще раз нагадав, що саме у єдності – наша сила і міць. Про те, як виникло це свято і яке значення воно має у 2024 році в цій статті.

Історія свята

Взимку 2022 року лунало багато застережень щодо дати початку російського вторгнення. Тоді Росія вже стягла багатотисячні війська до українських кордонів під приводом так званих навчань.

У західних ЗМІ лунали попередження, що вторгнення станеться саме 16 лютого. Українці намагалися не піддаватися паніці та жити звичайними щоденними турботами.

Указом президента №53/2022 було встановлено нове свято – День єднання. Це було зроблено з метою консолідації суспільства, стійкості духу та зменшення психологічного тиску, адже, як ми пам’ятаємо, у лютому 2022 всі стрічки новин майоріли страшними заголовками про наближення війни.

Свято показало, що українці сильні у єднанні, що ми пишаємося своєю нацією та хочемо жити у мирі.

Тоді з самого ранку і у Голій Пристані відзначали День єднання. Від міської ради до флагштоку з українським стягом, що височіє на набережній, пройшла святкова хода, у якій за приблизними розрахунками взяли участь понад пів тисячі голопристанців, які несли із собою державну символіку.

Алея, якою рухалася колона, була прикрашена жовто-блакитними стрічками, пов’язаними на гілках дерев. Громада вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні, а також загиблих бійців на території АТО/ООС, поклавши квіти до меморіальних знаків.

На площі набережної, після звернення голови громади Олександра Бабича, учасники розгорнули велике синьо-жовте полотно – прапор України довжиною 70 метрів, а педагоги школи мистецтв співали Державний Гімн.

Як виявилося, до війни лишалося всього 8 днів...

Традиції святкування

В умовах війни, обстрілів, блекаутів та щоденних трагедій День єднання набув особливого змісту. Це чергова нагода нагадати світу, що ми боремося і будемо боротися за свободу та щасливе майбутнє.

16 лютого в усіх населених пунктах мають підняти державний прапор та о 10:00 виконати гімн. Дипломатичні установи закордоном також проведуть відповідні заходи, спрямовані на підтримку України.

В цей день можна згадати про народні традиції, надягти вишиванку чи прикріпити до одягу синьо-жовту стрічку.

Звісно ж, в умовах війни не слід забувати завдяки кому ми вистояли, та зробити донат ЗСУ.

Українці, які отримали тимчасовий захист закордоном, можуть об’єднатися та вийти на головні площі міст, щоб нагадати про необхідність підтримки нашої держави.

А головне – всі ми віримо та докладемо максимум зусиль, щоб наступний День єднання святкувати у вільній країні, у звільненій Голопристанській громаді.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше