Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності 2024

Голопристанська міська ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ інформує
09.10.2024

Шановні жителі Голопристанської міської територіальної громади!

Запрошуємо вас взяти участь у щорічному Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності 2024, який відбудеться 25 жовтня 2024 року.
Дата, де слухати, що отримують переможці.
 
Радіодиктант у 2024 році писатимуть напередодні Дня української писемності та мови.
Щороку в Україні відбувається мовний флешмоб - Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Пишуть його українці не лише в Україні, а й за кордоном, цьогоріч - уже 24-й раз.

Що таке радіодиктант національної єдності
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, або, як його просто називають, радіодиктант - це ініціатива команди Українського радіо. У 2000 році співробітники радіо запропонували провести своєрідний флешмоб - згодом він став найбільшим україномовним флешмобом, що об'єднав українців і знавців рідної мови в усьому світі.
У чому суть флешмобу: у призначений день і годину на кількох платформах - ТБ, радіо та інтернет - транслюється радіодиктант. Текст для нього пишуть заздалегідь, щороку він різний. Читають радіодиктант також різні люди - це українські поети, письменники, народні артисти, актори. У радіодиктанті немає авторських знаків чи якихось спірних орфограм, але назвати його легким не можна, тому написати непросто. Після написання диктант слід відправити поштою або на електронну пошту на перевірку, після якої оголошують імена тих, хто написав без помилок.
 
Коли і де слухати радіодиктант у 2024 році
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності пишуть напередодні або в День української писемності та мови, який символічно відзначають у день пам'яті преподобного Нестора Літописця. З 2000 року і до 2023 року це відбувалося 9 листопада (або напередодні).
У 2023 році, у зв'язку з переходом Православної церкви України на новий церковний календар (новоюліанський) дата вшанування пам'яті Нестора Літописця зсунулася на 13 днів раніше. Тож і День української писемності та мови перенесли - на 27 жовтня. Радіодиктант національної єдності 2023 року читали вже в нову дату.

У 2024 році Всеукраїнський радіодиктант національної єдності читатимуть 25 жовтня.

Традиційно текст радіодиктанту можна слухати на кількох платформах:
у прямому ефірі Українського Радіо та Радіо Культура;
у прямому ефірі телеканалу Суспільне Культура;
на YouTube-каналі Українського Радіо;
на Facebook-сторінці Суспільне.
Хто напише текст для цьогорічного радіодиктанту, а також хто його читатиме в ефірі - стане відомо трохи згодом.

Пізніше назвуть і час радіодиктанту.
Нагадаємо, що торік авторкою тексту для радіодиктанту була письменниця та лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко, а текст читав актор і театральний режисер Олексій Гнатковський. Писали диктант понад півмільйона людей - школярі, студенти, викладачі, пенсіонери та військовослужбовці на фронті. В умовах повномасштабного вторгнення РФ в Україну багатьом учасникам довелося писати радіодиктант у бомбосховищах і укриттях. Листи надійшли з 39 країн, тимчасово окупованих Криму та українських територій, були також і диктанти, написані шрифтом Брайля.

Кількість переможців радіодиктанту щороку різна. Торік ними стали дві учасниці - вчителька української мови та літератури з Волині Галина Шура, яка втретє перемогла в Радіодиктанті національної єдності, та 77-річна львів'янка Христина Гоянюк - вона вже 23 роки бере участь у флешмобі та ставала переможницею вже понад 10 разів. Ще 5 людей написали диктант з однією помилкою - їх теж визнали переможцями.

Переможці отримують символічні призи - це книжки та пам'ятні сувеніри, але суть радіодиктанту не в призах і не в тому, щоб перевірити знання чи написати без помилок.

Головна мета - це об'єднати всіх українців як в Україні, так і за її межами.

2025 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше