День усиновлення
У нашій країні День усиновлення був встановлений, як данина подяки і поваги людям, які не побоялися взяти дитину з дитячого будинку. У рамках боротьби з проблемою сиріт щорічно в цю дату вся країна вітає чоловіків і жінок, які стали батьками для таких діток. Раніше в Україні відзначали 30 вересня День усиновлення, але цз 2023 року його перенесли.
Розповідаємо, з чим це пов'язано і коли тепер відзначають це свято.
День усиновлення - історія та нова дата свята.Уперше в Україні День усиновлення почали відзначати 30 вересня 2009 року. Дата обрана невипадково - це свято Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Але 2023 року, після переходу з 1 вересня Православної церкви України на новоюліанський календар, дата церковного свята зсунулася на 13 днів раніше.
Президент України Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким День усиновлення в Україні переноситься з 30 вересня на 17 вересня.
За інформацією Національної соціальної сервісної служби, сьогодні в Україні понад 15 тисяч дітей (15 610) залишилися без батьківської опіки та чекають на усиновлення, а 1996 сімей та громадян бажають усиновити дитину.
На обліку служби у справах дітей та соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю виконавчого комітету Голопристанської міської ради Херсонської області перебуває 78 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з них 20 дітей підлягає усиновленню.
Найбільше наших українських дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, знаходиться в Польщі, Німеччині та Туреччині.
Найчастіше, хочуть усиновити дітей до 5 років, але таких мало, більшість - це діти старші за 11 років, і половина з них мають братів чи сестер.
За перше півріччя 2024 року було всиновлено 469 дітей, порівняно з минулим роком це значний прогрес.
Джерело: Служба у справах дітей та соціальної роботи з сім'ями,дітьми та молоддю виконавчого комітету Голопристанської міської ради