Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Послуги служби зайнятості громадянам

Служба зайнятосні інформує
15.07.2024

Шукаєте роботу? Маєте перешкоди у професійній реалізації в цей складний час? Зверніться до Херсонської обласної служби зайнятості!

Скористайтеся послугами Херсонської обласної служби зайнятості, завдяки яким ви точно знайдете своє місце на ринку праці!

1. РЕЄСТРАЦІЯ В ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ
СЛУЖБІ ЗАЙНЯТОСТІ ТА ПОШУК РОБОТИ

Зареєструватися в службі зайнятості ви можете онлайн: через Портал Дія, за наявністю кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або ж через мобільний застосунок Дія, де реєстрація займе у вас до 10 хвилин.

Після подачі заяви, з вами зв’яжеться кар’єрний радник – фахівець, який буде здійснювати індивідуальний професійний супровід до кінцевого результату вашої мети. Він зорієнтує в прийнятті максимально вигідного рішення для того, щоб ви могли якнайшвидше знайти або змінити місце роботи, повернутися на ринок праці чи, навіть, започаткувати власну справу.

База вакансій служби зайнятості містить тисячі пропозицій від роботодавців в межах країни. Щоб знайти роботу, варто звернутися до найближчого центру зайнятості, незалежно від місця реєстрації. Це значно прискорить пошук, оскільки ви перебуватимете під індивідуальним супроводом фахівця - кар’єрного радника.

Можна шукати роботу й самостійно, скориставшись сучасним онлайн сервісом Єдиний портал вакансій або ж Телеграм –каналом «Робота зараз: Державна служба зайнятості»

Якщо ви шукаєте роботу у м.Херсон або в Херсонській області, доєднуйтеся до Telegram-каналу та групи у Viber «Рекрутинг Херсон та область» та слідкуйте за щоденним оновленням вакансій.

2. НАВЧАННЯ В ЦЕНТРАХ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ
ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ.

Для тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, існує можливість отримати її безкоштовно – діє програма професійно-технічної освіти для зареєстрованих безробітних (у тому числі внутрішньо переміщених осіб, учасники бойових дій, людей з інвалідністю) Ви можете, незалежно від рівня своєї освіти, пройти підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації в Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які наразі діють у 8 областях України.

Навчання може здійснюватися як за очною, так і дистанційною, дуальною формами, або шляхом їх поєднання. На вибір – 95 робітничих професій та 365 освітніх програм. Термін навчання - до 6 місяців. Після закінчення навчання слухачам видається документ державного зразка, що засвідчує отримання нової кваліфікації.

Подати заявку на навчання можна онлайн на офіційному сайті Державної служби зайнятості.

3. НАВЧАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ЛЮДЕЙ
З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ВІЙНИ

Урядовий проєкт дозволяє пройти учасникам бойових дій та людям з інвалідністю внаслідок війни первинну професійну підготовку, перепідготовку, а також підвищення кваліфікації безкоштовно в закладах освіти Державної служби зайнятості.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНО НАДАТИ ДЛЯ НАВЧАННЯ?

Для проходження професійного навчання здобувач освіти подає центру зайнятості заяву, а також пред’являє:

  • документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України або спеціальний статус особи;

  • посвідчення учасника бойових дій або посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;

  • документ про професійну (професійно-технічну) чи фахову передвищу, чи вищу освіту або дублікати таких документів, або єДокумент про освіту (за наявності);

  • документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті громадянина України), який надається у разі відсутності в паспорті громадянина України інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Особи з інвалідністю внаслідок війни подають також копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації.

ЯК ОТРИМАТИ ПОСЛУГУ?

1.Заповніть онлайн форму на отримання послуги.

2. Заповнена заява автоматично відправляється до відповідного центру зайнятості.

3. Очікуйте повідомлення від кар'єрного радника про подальші кроки на вказані електронну адресу та контатний номер телефону.

Подати заявку на навчання

4. НАВЧАННЯ ЗА ВАУЧЕРОМ

Цей документ дає можливість громадянам певних категорій безоплатно підвищити кваліфікацію чи отримати нову професію.

Хто може отримати ваучер:

  • Громадяни віком старше 45 років, страховий стаж яких не менше 15 років, які не досягли пенсійного віку.

  • Громадяни звільнені з військової служби у зв’язку зі скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я.

  • Громадяни звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО, ООС, воєнних бойових дій до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення.

  • Внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи.

  • Громадяни, звільнені з полону.

  • Особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи.

  • Громадяни, які у період воєнного стану в Україні отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії.

Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. На сьогодні - це 30280 грн.

Здобути освіту можливо за 124 професіями та спеціальностями.

Заявку можна подати онлайн на порталі Державної служби зайнятості.

Перелік закладів освіти, які мають право здійснювати діяльність на рівнях вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, для навчання в яких може бути виданий ваучер.

Постанова Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці.

5. ПРОФЕСІЙНА ОРІЄНТАЦІЯ

Якщо ви вагаєтеся з вибором професії або ж хочете змінити сферу діяльності, але не знаєте, яку обрати, в цьому вам допоможуть фахівці з профорієнтації.

Звернутися можуть не тільки шукачі роботи, але й школярі і просто бажаючі дізнатися про себе трохи більше.

Як це зробити? На сайті Державного центру зайнятості оберіть послугу «Профорієнтація», далі перейдіть на вкладку «Наші консультанти» та оберіть фахівця з будь-якої області України. Напишіть свій запит на його електронну адресу та очікуйте зворотнього зв’язку.

6. ГРАНТ НА ВЛАСНУ СПРАВУ

Мікрогрант на власну справу – це безповоротна, безпроцентна державна допомога фізичним особам та суб'єктам господарювання на створення або розвиток власного бізнесу.

РОЗМІР МІКРОГРАНТУ:

  • від 50 тис. грн та до 150 тис. грн – за умови створення мінімум 1 робочого місця та працевлаштування на нього працівника;
  • 75 тис. грн - за умови реєстрації ФОП без створення робочих місць;
  • до 250 тис. грн – за умови створення не менше 2 нових робочих місць та працевлаштування на них працівників.
  • від 250 тис. грн до 1 млн грн – грант для ветеранів та другого з подружжя.

ХТО МОЖЕ ОТРИМАТИ ПОСЛУГУ?

  • Громадяни України – фізичні особи;
  • Фізичні особи – підприємці;
  • Юридичні особи.

Подати заяву на отримання мікрогранту можна на порталі Дія.

Постанова від 21.06.2022 № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу»

Відео-інструкція: як подати заявку на власну справу

Звертайтеся до фахівців Херсонської обласної служби зайнятості, які нададуть вам консультації щодо отримання гранту, допоможуть у написанні бізнес-плану (що є обов’язковою умовою при подачі заявки на отримання гранту).

7. ГРАНТ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ТА ЧЛЕНІВ ЇХНІХ СІМЕЙ

Грант на власну справу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей – це безповоротна, безпроцентна державна допомога фізичним особам та фізичним особам – підприємцям, які відносяться до вказаних категорій осіб, на створення або розвиток власного бізнесу.

РОЗМІР ГРАНТУ НЕ МАЄ МІНІМАЛЬНОЇ МЕЖІ ТА НЕ ПЕРЕВИЩУЄ:

1) для члена сім’ї (чоловіка, дружини):

  • до 250 тис. гривень – створюється одне робоче місце
  • від 250 тис. до 500 тис. гривень - створюється два робочих місця

2) для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа — підприємець, у разі зобов’язання створити:

  • до 250 тис. гривень - створюється одне робоче місце
  • від 250 тис. до 500 тис. гривень - створюється два робочих місця
  • від 500 тис. до 1000 тис. гривень:

1) створюється чотири робочих місця

2) отримувач має бути зареєстрована як фізична особа - підприємець не менше 36 місяців до моменту подання заяви на отримання гранту

3) вносить сума співфінансування за рахунок власних або кредитних коштів (30% вартості проєкту)

ХТО МОЖЕ ОТРИМАТИ ПОСЛУГУ?

Громадяни України – фізичні особи або фізичні особи – підприємці, які мають статус учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни або є членами їх сімей (чоловіком або дружиною).

ПОРЯДОК надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу

Посібник «Як отримати підтримку в рамках грантових програм «Гранти для ветеранів та другого з подружжя» та «Власна справа» у програмі «єРобота» .

Відео-інструкція: як подати заявку на власну справу

Звертайтеся до фахівців служби зайнятості, які нададуть вам консультації щодо отримання гранту, допоможуть у написанні бізнес-плану (що є обов’язковою умовою при подачі заявки на отримання гранту).

8. СУСПІЛЬНО КОРИСНІ РОБОТИ

Зараз кожен, хто в пошуку роботи, може бути корисним державі в умовах війни та поліпшити власне матеріальне становище, вступивши до лав «Армії відновлення». З людиною, яка бере участь у цьому урядовому проєкті, укладається строковий трудовий договір. На неї поширюються вимоги законодавства у сфері охорони праці та загальнообов’язкового державного соціального страхування. Тобто, сплачується ЄСВ і нараховується страховий стаж.

Суспільно корисні роботи - вид тимчасової трудової діяльності працездатних осіб в умовах воєнного стану, які провадяться для виконання робіт, що мають оборонний характер, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань і сил цивільного захисту, забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення.

Постанова від 13.07.2011 № 753 «Про затвердження Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану».

ХТО МАЄ ПРАВО БРАТИ УЧАСТЬ:

  • працездатні особи, у тому числі особи, що не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров’я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану, а саме:

  • зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені;

  • працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств (за погодженням з їх керівниками), що не залучені до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) та не зараховані до складу об’єктових формувань цивільного захисту, - у порядку переведення;

  • особи, зайняті в особистому селянському господарстві;

  • студенти вищих, учні та слухачі професійно-технічних навчальних закладів;

  • особи, які забезпечують себе роботою самостійно.

Більше інформації про суспільно корисні роботи дізнайтеся на сайті Державного центру зайнятості.

Якщо у вас виникли питання і потрібна консультація, звертайтеся за телефонами Херсонського обласного центру зайнятості:

  • «гаряча лінія» 0800-600-508
  • 099 245 14 63 (для населення)
  • 066 777 39 03 (для роботодавців)

Фахівці працюють для вас:

  • понеділок-четвер: 08.00-17.00 год
  • п'ятниця: 08.00-16.00 год

Херсонський обласний центр зайнятості є в Facebook, Instagram, Telegram, YouTube

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше