Інформаційна довідка для українських об’єднань митців народної творчості про сербську громадську організацію «ЕТНО МЕРЕЖА» (Етно Мрежа)

19.06.2024

«Етно мережа» – це головна асоціація майстрів усієї Сербії, організованих у ремісничі об'єднання, які займаються виробництвом виробів ручної роботи з використанням традиційних національних елементів і технік роботи.

Метою «Етно мережі» є збереження традиційної спадщини, її відродження та передача нащадкам через навчання та розширення економічних можливостей жінок.

«Етно мережа» заснована у травні 2005 року за підтримки USAID і перетворилася у провідну громадську організацію, яка забезпечує навчання, допомогу та встановлює стандарти у виробництві виробів ручної роботи для своїх членів. «Етно мережа» виступає за економічне та соціальне утвердження виробників ремесел та вживає заходи, за допомогою яких традиційна спадщина використовується як важливий елемент місцевого розвитку та зайнятості.

«Етно мережі» вдалося врятувати стапарські килими від забуття. Вона оновила їхнє виробництво та внесла їх до Національного списку нематеріальної спадщини разом із чотирма традиційними техніками: вишивкою золотою ниткою, ткацтвом, плетінням та мережкою.

Вироби ручної роботи «Етно мережі» використовуються Протоколом Уряду та державними установами як ділові та дипломатичні подарунки. Купуючи продукцію в Етно мережі, зберігаються традиції Сербії та створюється джерело доходу для жінок і молоді з сільської місцевості, які виготовляють традиційні ремісничі вироби.

Етно мережа співпрацює з сотнями жінок з усіх регіонів Сербії, які займаються виготовленням дизайнерських виробів із природних матеріалів, поєднуючи традиційні мотиви та техніки з сучасним дизайном.

Колективи виробників рукоділля, з якими співпрацює Етно мережа:

1. "Miris zavičaja", м. Бела Паланка
  2. "Uzor", Інджія;