Про фінанси
Стосунки з фінансами – це теж частина ментального добробуту. Адже фінансова тривога, яку особливо гостро відчувають українці під час війни, – загалом постійний стан нашого покоління. У цьому впевнений доктор соціології та ректор Київської школи економіки Тимофій Брік.
Про те, як формувалися «нездорові» стосунки з грішми у цілих поколінь українців, він пояснив у подкасті «Простими словами» від The Village Україна, що виходить у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Доктор Брік розповідає: попередні покоління українців зростали в системі планової економіки. Там по-іншому ставилися до грошей, бо не було конкуренції, та й купувати було нічого. Люди не змагалися за кар'єру, не інвестували, не ризикували втратити свій капітал. Тобто величезний пласт думок і тривог, який відчувають українці зараз, узагалі не торкався наших батьків та дідусів. А неприємний фінансовий досвід 1990-х і 2000-х тільки поглибив цю тривогу.
Науковець пояснив, чому між новим айфоном та інвестиціями в освіту більшість обирає перше. І з чого потрібно почати шлях до фінансової грамотності та здорового ставлення до грошей.
Конспект інтерв'ю тут: https://www.village.com.ua/village/life/podcast/356847-prostimy-slovami-4-ep17
Розмову можна прослухати на подкаст-платформах:
Apple Podcasts –https://bit.ly/4eAaQpK
SoundCloud – https://bit.ly/4hZ0zGn
Spotify – https://bit.ly/4fZPxij
YouTube Music – https://bit.ly/3AIs1rs
YouTube – https://bit.ly/3CznxUC
Дізнатися більше, як розвинути власну стійкість: https://howareu.com/
Перша Леді Олена Зеленська