Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Яку допомогу може надати система безоплатної правничої допомоги постраждалим від кібернасильства?

Правила кібербезпеки
10.12.2024

Про це розповідаємо в межах інформаційної кампанії “Кібернасильство: знаємо та протидіємо”, що реалізується до Міжнародної акції “16 днів проти насильства”.

 Юристи системи безоплатної правничої допомоги (БПД):

  • проконсультують щодо ваших прав;
  • допоможуть звернутися до поліції, зокрема допоможуть систематизувати матеріали, підготувати заяву та роз’яснять як подати звернення.

Звернутися до поліції можна у найближчому відділку поліції, зателефонувавши на лінію «102» або подавши електронне звернення до кіберполіції (https://ticket.cyberpolice.gov.ua/).

Певні категорії громадян мають право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду. Це означає, що система БПД може безоплатно призначити юриста чи адвоката, наприклад, для представництва інтересів під час розгляду справи в суді, підготовки заяви щодо відшкодування моральної чи матеріальної шкоди, винесення обмежувального припису щодо кривдника тощо. Це право на вторинну правничу допомогу.

 Зокрема, таке право мають:

  • люди з низьким доходом (працездатні — з доходом до 6056 грн/міс; пенсіонери (за віком, вислугою років) — 4722 грн; з інвалідністю — якщо пенсія чи соцдопомога до 6056 грн)
  •  діти
  • люди, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі
  • постраждалі від сексуального насильства під час війни
  •  внутрішньо переміщені особи
  • ветерани війни
  • члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни тощо.

Повний перелік цих категорій визначений у статті 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».

\Як звернутися до системи БПД детальніше читайте тут (https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/).

#кібернасильство_знаємо_протидіємо #16днів_проти_насильства

Кампанія проводиться за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерства юстиції України спільно з Національною поліцією України (https://t.me/UA_National_Police/), Кіберполіцією України, Координаційним центром з надання правничої допомоги за сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики, в межах «16 днів проти насильства».

Джерело: Кіберполіція України

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше