Мала академія наук – це об’єднання розумних і талановитих

Відділ освіти, молоді та спорту інформує
04.01.2022

Останнім часом все більше уваги приділяється науковому розвитку здобувачів освіти. Найбільш масовим та значущим заходом, спрямованим на формування в інтелектуально обдарованої учнівської молоді елементів наукового світогляду, є Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів малої академії наук учнівської молоді.

23-24 грудня 2021 року відбувся І (міський) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

На конкурс-захист було представлено 8 робіт здобувачів освіти 8-11 класів закладів загальної середньої освіти Голопристанської міської територіальної громади у таких відділеннях:

• «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство» – Валерія Ігаєва, учениця 9 класу Голопристанської ЗОШ № 4 (робота «Писемна творчість Наталії Коломієць», науковий керівник – Плотнікова Н.О.) та Даніїл Арсені, учень 9 класу Голопристанської ЗОШ № 1 (робота «Цінність родинно-сімейних стосунків у творах жінок-письмениць Голопристанщини», науковий керівник – Дєдікова В.А.);
  • «Мовознавство» – Діана Квятковська, учениця 11-А класу Голопристанської гімназії (робота «Особливості шкільного сленгу як складової соціального діалекту», науковий керівник – Рубан І.В.);
  • «Комп’ютерних наук» – Богдан Петришак, учень 8-Б класу Голопристанської гімназії (робота «Створення чат-боту для бібліотеки гімназії», науковий керівник – Петришак Ю.С.);
  • «Екології та аграрних наук» – Марина Кузьмічова, учениця 11 класу Малокопанівської ЗОШ (робота «Технології вирощування павлонії в умовах нижньодніпровських пісків», науковий керівник – Андрієць Л.І.);
  • «Економіка» – Аліна Пронтенко, учениця 11 класу Голопристанської ЗОШ № 1 (робота «Історія та сьогодення страхових послуг міста Гола Пристань», науковий керівник – Шевцова Т.Ф.);
  • «Хімії та біології» – Ольга Новікова, учениця 9 класу Голопристанської ЗОШ № 4 (робота «Стрес та його вплив на навчальну діяльність учнів. Профілактика стресових перевантажень», науковий керівник – Проніна Н.М.);
  • «Філософії та суспільствознавства» – Олександр Задорожній, учень 11 класу Голопристанської ЗОШ № 4 (робота «Безробіття в Україні», науковий керівник – Дєгтєрьова О.В.).

Цього року вісім юних науковців плідно працювали під керівництвом досвідчених наставників закладів освіти Голопристанської МТГ. Виступи учасників були чіткими, лаконічними, яскравими, змістовними та актуальними. Автори робіт простежили основні етапи в дослідженні обраної ними проблеми, що дало можливість визначити наукову актуальність теми та аргументувати особистий внесок у дослідження.

Учасників конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт оцінювало компетентне журі: Плющ О.П., Чабанова О.М., Огіренко Т.С. (секції «Мистецтвознавство», «Українська література», «Українська мова»); Тетерюк Л.І., Бабенко С.А., Макарашвілі О.В. (секції «Валеологія», «Лісознавство»); Дорошенко О.Г., Арнаут Т.М., Туній О.А. (секція «Соціологія»); Горбенко І.Ф., Ярига В.В., Буженко В.В., Попова А.В. (секції «Фінанси, грошовий обіг і кредит», «Технології програмування»), яке об’єктивно аналізувало представлені презентації та ставило актуальні питання юним дослідникам.

На конкурсі-захисті був присутній заступник начальника відділу освіти, молоді та спорту Таран О.В.

Останні грудневі дні 2021 року, безперечно, стали хвилюючими і напруженими для конкурсантів, адже отримати перемогу в конкурсі-захисті МАН надзвичайно престижно, хоча й дуже складно.

Проте надзвичайно високі результати продемонстрували:

• Богдан Петришак – І місце (секція «Технології програмування»),
  • Діана Квятковська – І місце (секція «Українська мова»),
  • Валерія Ігаєва – ІІ місце (секція «Мистецтвознавство»),
  • Марина Кузьмічова – ІІ місце (секція «Лісознавство»),
  • Даніїл Арсені – ІІІ місце (секція «Українська література»),
  • Ольга Новікова – ІІІ місце (секція «Валеологія»),
  • Олександр Задорожній – ІІІ місце (секція «Соціологія»),
  • Аліна Пронтенко – ІІІ місце (секція «Фінанси, грошовий обіг і кредит»).

Нашу територіальну громаду на ІІ (обласному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт представлятимуть Богдан Петришак, Діана Квятковська, Валерія Ігаєва, Марина Кузьмічова, які провели найцікавіші та найактуальніші дослідження.

Висловлюємо подяку всім педагогічним працівникам, учні яких провели значні дослідження, показали високий рівень умінь публічного захисту своїх наукових пошуків.

Щиро вітаємо переможців з першим особистим досягненням на науковій ниві. Нехай уся ваша подальша наукова діяльність буде такою ж захоплюючою, приносить вам задоволення та нові перемоги! Бажаємо вам нових успіхів та реалізації свого потенціалу.

Олена ГОРДЄЄВА, директор КЗПО «Голопристанський міський
Центр дитячої та юнацької творчості»