Затверджено Програму розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя у Голопристанській МТГ на 2023-2025 роки
"Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ. І нема насильства нестерпнішого, як те, що хоче відірвати в народу спадщину, створену незчисленними поколіннями його віджилих предків", – Костянтин Ушинський.
Мова є великим національним чинником принципового значення, основою національного життя народу, всіх творчих сил розвитку національної культури.
Утвердження і розвиток української мови, яка згідно з Конституцією України є державною, – це та стратегічна мета, без реалізації якої неможлива подальша розбудова Української держави.
Країною-агресором упродовж багатьох років насаджалися дезінформації, наративи про те, що наш таврійський край є російськомовним регіоном.
Однак за результатами Всеукраїнського перепису населення українську мову вважають рідною 73,2% населення Херсонської області, російську мову визначили рідною 24,9% населення, частка інших мов, вказаних як рідні, становить 1,8%. Найбільш численною корінною національністю від загальної кількості населення області є українці, яких 82%.
Окупаційними військами на території області здійснюється цілеспрямоване знищення україномовної літератури в закладах освіти та культури, розграбовано їх матеріально-технічну базу, значна частина цих закладів через ворожі обстріли зазнала пошкоджень та руйнувань.
З метою вдосконалення у Голопристанській міській територіальній громаді роботи щодо реалізації державної мовної політики, створення сприятливих умов для всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного, виховання шанобливого ставлення до української мови як до засобу єднання українського суспільства та зміцнення його української ідентичності, формування патріотизму у громадян України ЗАТВЕРДЖЕНО Програму розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя у Голопристанській міській територіальній громаді на 2023-2025 роки.
Програмою передбачені основні заходи, а саме:
- забезпечення дотримання вимог закону щодо обов’язкового використання державної мови та недопущення її дискримінації;
- мотивування населення громади до вивчення, навчання та спілкування українською мовою;
- формування цілісного національного інформаційно-культурного простору;
- формування україномовного національно-патріотичного середовища.
З документом можна ознайомитись за посиланням