Документи держави-окупанта – злочинний слід на території України

До відома громадян
14.11.2023

На всій території України чинне українське законодавство, а усі нормативно-правові акти окупантів – нелегітимні.

У захоплених російськими військами населених пунктах окупаційна влада запроваджує свою законодавчу систему.

Однак, згідно з Конституцією України – документом, який має найвищу юридичну силу, – наша держава є правовою, в ній діє принцип верховенства права. Усі закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції та повинні відповідати їй.

Важливо! Дії окупаційних «законотворців» є злочином та суперечать нормам міжнародного права. А отже, документи окупантів є недійсними та не створюють жодних правових наслідків!

Захищає законодавство України й громадян, котрі вчинили правопорушення під фізичним чи психічним примусом. Це можливо у випадку застосування статті 40 Кримінального кодексу України.