Голопристанська МВА інформує про стан в громаді

Голопристанська міська ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ інформує

Ситуація станом на ранок 21.06.2023 по Голопристанській громаді:

• Рівень води поступово спадає.
  • Залишаються частково підтопленими східна, центральна та берегова частини міста Гола Пристань.
  • В «Східному» районі міста частково відновлено електропостачання.
  • Руйнація будинків в підтоплених частинах міста катастрофічна. Під завалами залишаються тіла загиблих.
  • Каналізаційні системи в місті центральної та східної частини у воді.
  • Газо- та електропостачання в більшій частині міста відсутнє.
  • Місцеві мешканці біля багатоповерхових будинків продовжують спасатись приготуванням їжі на вогнищах у дворах.
  • На території з приватних присадибних домоволодінь та багатоквартирних будинків, в яких зійшла вода – населення почало прибирати присадибну та прилеглу території.
  • В селі Кардашинка вода продовжує поступово сходити в напрямку кар'єру (лиману). Вода вже перейшла межу вулиці Берегова, яка йде паралельно річці. До лиману воді ще сходити близько 300 метрів.
  • У населених пунктах Кардашинка та Кохани, зі сходом води спостерігаються великі внутрішні руйнування будівель.
  • У побудовах на глиняній основі присутнє вимивання глини, що може викликати за собою руйнування будівель в подальшому.
  • Меблі та побутову техніку з будинків повимивало на подвір'я.
  • На деяких вулицях будинки зруйновані повністю. Наразі орієнтовну кількість зруйнованих будинків в цих населених пунктах встановити неможливо.
  • В селах Велика та Мала Кардашинка рівень води тримається на рівні близько 1м на шести вулицях.
  • Здійснюється вивіз загиблих тварин, але лише в тих районах, де є можливий доступ.
  • Село Велика Кардашинка затоплено орієнтовно на 35%. Кількість зруйнованих будинків – орієнтовно 20%.
  • В решті населених пунктів старостинських округів Голопристанської громади ситуація залишається без змін.

Дякуємо волонтерам та всім небайдужим, хто допомагає – за надійне плече підтримки, за допомогу і словом, і ділом.

Віримо, що тільки спільними зусиллями витримаємо ці складні часи.