Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Що таке «невидимі поранення»?

Психологічна допомога під час дії воєнного стану
15.11.2023

Не всі поранення можна побачити. На жаль, деякі з них можна лише відчути. 

Сильний стрес, тривога, страх, суїцидальні думки — це лише деякі з «невидимих поранень», які забирають сили навіть у найстійкіших — як військових, так і цивільних громадян.

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?» – ініціативи першої леді України, ветерани, психологи та волонтери розповіли, що таке «невидимі поранення» та як пропонувати допомогу.

  • Поширеною причиною «невидимих поранень» є контузія, її наслідками можуть бути головний біль, дзвеніння у вухах, перепади настрою, дратівливість.
  • Часто ознаки «невидимих поранень» з’являються, коли військові повертаються до цивільного життя: апатія, небажання спілкуватися, агресія.

Пам’ятайте: емоції «невидимих поранень» адресовані не вам. Допоможіть людині подолати наслідки стресу разом. 

Дотримуйтеся трьох головних правил:

  • Не жалійте
  • Поважайте
  • Підтримуйте

Якщо ви відчуваєте, що вам або вашим близьким потрібна допомога, не зволікайте та звертайтеся до спеціаліста з ментального здоров’я.

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше