Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Примусова паспортизація на ТОТ України – це спосіб росією досягти своїх протиправних цілей

Жителям тимчасово окупованих територій
24.04.2024

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що російська пропаганда спрямована на те, щоб показати “красиву” картинку отримання українцями паспортів на ТОТ.

Вони намагаються показати “добровільність” примусового процесу насамперед для міжнародної аудиторії. 

Мета одна – легалізувати свою окупацію й надати злочинам “людяного” обличчя. 

«Але насправді процес примусової паспортизації на ТОТ України викликає спротив серед населення. Українці намагаються уникнути отримання паспорта країни-агресора, але часто відмова — це загроза їхньому життю та здоров’ю. Нам варто роз’ясняти це міжнародній аудиторії: жителі ТОТ, які вимушені взяти паспорт РФ, опинилися в складному становищі!»,— додав Омбудсман України.

Дмитро Лубінець наголосив на тому, що слідом за отриманням російського паспорта йде й примусова мобілізація.

Тобто для рф незаконно видати паспорт громадянину України – це насамперед отримати демографічний ресурс для військових і політичних цілей. 

Нещодавно експерти Коаліції “Україна. П’ята ранку” підготували звіт щодо нав’язування українцям громадянства рф.

У ньому йдеться першочергово про причини, чому українці вимушені отримати російський паспорт, але й висвітлені основні цифри з цієї теми та рекомендації українським державним органам і міжнародним партнерам.

Серед яких заклик до інших країн — засудження систематичної політики рф щодо нав’язування російського громадянства українцям на ТОТ та на території рф, а також засудження порушення прав людини, які рф підло і цинічно порушує задля примусу набуття громадянства. 

«Ми маємо більше та активніше працювати на міжнародну спільноту, щоб захистити права людини в Україні!», — акцентував Омбудсман України.

Уповноважений також наголосив – Україна не визнає нав’язаний папірець рф нашим громадянам! Омбудсман України завжди наголошує та закликає наших громадян виїжджати з ТОТ, щоб уникнути терору рф!

Джерело: Офіс Омбудсмана України 

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше